Hoztuk a kötelezőt
2020-03-07
1:1 videós tudósítása
2020-03-11

Középmezőny rangadója volt a bajnokság 18. fordulójában, a Lajosmizse látogatott hozzánk, akik mindössze 3 ponttal gyűjtöttek kevesebbet nálunk.

Kiválóan kezdtünk, a 3. percben már nálunk volt az előny, amikor egy bedobást Dordevic tett középre, ahol a teljesen egyedül álló Gyenizse Bencének gyakorlatilag az üres kapuba kellett csak betalálnia.

A következő percben a vendégek veszélyeztették kapunkat, ám a szöglet utáni lövés kapu mellé ment. Sőt a következő helyzet is a Mizse előtt volt, ekkor Árva Zsolt  16 méterről megeresztett lövése ment alig kapu mellé.

Majd ismét halasi helyzetek következtek, előbb Dordevic került helyzetbe, majd Háda ugrott ki, és egy rossz döntést követően ütközött a kapussal, így nem csak a gól maradt el (Torma sem tudta gólra váltani a helyzetet), hanem még az ütközés következtében meg is sérült.  És nem volt vége, hisz László Dani beadására Torma érkezett fejjel, de a vendég hálóőr védeni tudott. Még ugyanebben a percben elvégzett szögletet Gyenizse Bence lövése zárta le, ami alig ment kapu mellé. A félidő utolsó villanása Kiss Lászlóé volt, lövése viszont elkerülte kapunkat.

A sérülések miatt cserélni volt kénytelen Agócs Zoltán edző. Nem csak cserélni, hanem mindannyiszor át is kellett szervezni a felállást, ami rányomta bélyegét játékunkra. Többet birtokolták a labdát a vendégek, igaz volt kapufájuk is, de ordító helyzeteket mégsem tudtak kialakítani. Egészen a hajráig, amikor bal oldali védekezésben hibáztunk, a beadás jól találta meg Juhász Miklóst, aki egyenlíteni tudott. Még veszélyeztettünk egy szabadrúgással, betalálni viszont nem sikerült, így maradt az eredmény 1:1.