Tavaszi első forduló képes tudósítása
2020-03-02
Hatpontos rangadón döntetlen született
2020-03-07

Az már a mérkőzés előtt biztos volt, ebben a fordulóban csak mi nyerhetünk. Aztán a semmiből, pontosabban védelmi hibát kihasználva a Lajosmizse szerzett vezetést. Erre nagyon gyorsan sikerült válaszoni, hisz már előtte is felborult a pálya, a kapott gól után pedig még inkább a támadásokra helyezte U-19 csapatunk a hangsúlyt.

Gyakorlatilag a kapott gólra rúgott gólok lettek a válaszok, majd a 25. perctől csak egyetlen kérdés maradt, mekkora lesz a különbség a bajnoki végére: magabiztos, megérdemelt győzelem.

Megyei I. osztály U-19, 18. forduló

FADDIKORR-KISKUNHALASI FC – LAJOSMIZSEI VLC 8:1 (4:1)

Gól: Fodor Zsombor, Miskei László 2, Keresztúri Márk, Földes Péter, Pocsai Ákos, Csorba Márk 2

A tavaszi 3. fordulót rendezték március 7.-én, amikor a Lajosmizse látogatott a Bundzsák Dezső Sportközpontba. Több sebből vérzett a halasi csapat, Ács Gergelyre a felnőtt csapatban számítottak, míg Gazdag Károly 5. sárga lapja miatt esett ki. Plusz Kuhn Róbert edző sem bírta úgy végezni a héten a munkát mint eddig, hiszen beteg volt, ezért Ács Gergely volt az edző.

Mindenki egy könnyed meccsre számított, hiszen a két csapat más célokért küzd a bajnokságban.

Nem telt el 5 perc sem, mikor Miskei forintos labdájával Keresztúri lépett ki, de a hazaiak „Kekszije” a kapusba lőtte a labdát. A 16. percben hidegzuhanyként ért, hogy a vendégek első lövésüket egy kis szerencsével belőtték, így megszerezték a vezetést. Onnan kezdve kezdtük komolyabban venni a találkozót, és rendesen beleállni, a gól után egy percel Miskei rontott ziccert, de a 22. percben Fodor Zsombor kiegyenlített. 3 perccel később Miskei 2. ziccerét már nem rontotta el, és szépen lőtt a mizsei kapuba. Ekkor kicsit megnyugodtunk. A 43. percben Keresztúri, majd a 44. percben Miskei szerezte meg az újabb góljainkat. Az első félidő végére 4:1 volt tehát a különbség.

A második félidőt megint kicsit lassan kezdtük, de Vincze Gergő szögletére Földes Péter érkezett, és szerezte meg csapata 5. gólját a 65. percben. Pocsai sem akart lemaradni társaitól, és 1 perccel később Keresztúri beadásából fejelt szépségdíjas gólt.
A hajrában csereként beálló Csorba Márk szerezett még 2 gólt, így a vége Faddikorr-Kiskunhalasi FC – Lajosmizse 8:1. A jövőhéten jobban kell játszanunk és küzdenünk, amikor a tavalyi bajnok Kalocsa lesz az ellenfél.

(szerző: FTC1899)