Kiváló mérkőzésen pontszerzés a bajnok ellen

Értékes pont
2019-08-19
Faddikorr-KFC – Kiskunfélegyházi HTK mérkőzéseink fotói
2019-08-20

Az első fordulóban elszenvedett vereséget a bajnokcsapat ellen kellett feledtetni. Rég láthattunk ennyi érdeklődőt, szurkolót halasi bajnoki mérkőzésen, akik nem csalódhattak, hiszen végig lüktető, jó iramú mérkőzést láthattak egy kiváló Féleegyházával, és mindeg felállni tudó Kiskunhalassal.

Faddikorr-KFC – Kiskunfélegyházi HTK 2:2 (1:1)

Kiskunhalas, 350 néző. Vezette: Kiss L., Géró I., Benedeczki Z.

Gól: Nagy Attila, Sorin Amariutei ill. Nagy Viktor, Nagy Dániel

Menjünk sorban az eseményeken. Az első helyzet hazai oldalon adódott,  amikor Willy – Torma – Sorin összjáték végén védő menti a kapu felé tertó labdát. A második, még negyobb helyzet ismét Sorin előtt adódott, Oroszi felett átemelt labda kapu mellé ment. Aztán jött a futball örök igazsága, helyzeteid kihagyod, az megbosszulja magát. A 13. percben egy szögletnél rosszul helyezkedtünk, ami végén az üresen maradt Nagy Viktor fejelhetett zavartalnul kapunkba, 0:1.

Amilyen váratlan szerzett vezetést a vendég csapat, majd olyan váratlan egyenlítettünk. Az ivószünet után Nagy Attila csent el egy labdát a félpályán, egyedül vezethette Oroszira, és nem hibázott, 1:1. A 34. percben újabb Sorin esemény, erőszakosan fordult le védőjéről, eljutott lövésig, de a labda ezúttal a kpufát találta el. Az első féidő utolsó percében Oroszi védett egy távoli lövést, mely nagyon jól csapódott lefelé.

A második félidő Gerner védéssel köszönt be, majd kicsivel később Nagy Attila ziccerét fogta Oroszi. A 73. percben ismét megszerezték vezetést a vendégek, Nagy Dániel 27 méterről eresztett meg egy bombát, amibe Gerner csak beleérni tudott, menteni nem, 1:2. Csak 3 percet kellett várni az egyenlítésre, Gerner hosszú kirúgással indította Sorint, aki sokadszorra megverve és lefutva védőjét nem hibáz, kiegyenlít.

A 82. percben szögletből volt veszélyes félegyházi fejes, de ekkor Gerner véd. Meccslabdánk volt a 85. percben, Brindza – Gyenizse – Nagy Attila labdajáratás végén utóbbi lövését bravúrral mentette Oroszi. A mérkőzés 97. percében még feljegyezhettünk egy vendég szabadrúgást, ám a lövés kapu mellé ment.

A pontszerzés mindenképp értékes, melyhez jó játék társult. Folytatás Lajosmizsén, ahol eddig nem sok babér termett számunkra.