2019-09-01
A 4. forduló fotói
2019-09-02

5 gólos siker

1 döntetlen mellett 2 vereség volt a mérlegünk 3 forduló után a bajnokságban, ami változtatásra sarkallta az elnökséget. A 4. forduló “rangadójára” Nagy Attila – Csáki Róbert páros készítette fel, valamint irányította felnőtt csapatunk, ahol a végre győzelemnek örülhettünk, nem is akármilyennek.

Magyar Kupa mérkőzésen találkoztunk már augusztusban, akkor a Kalocsa jutott tovább, volt miért visszavágni.  Ezt a motiváltságot már az első pillanattól kezdve bizonyították játékosaink, nem is kellett sokáig várni, a 8. percben Agócs beadása után Sorin szerzett vezetést. A középkezdés után majdnem jött a hideg zuhany, hátul eladott labdánk után Gernernek kellett bravúrral védenie.

A következő helyzet is a vendégek előtt adódott, a 25 méterre kapunktól elvégzett Kollár Máté szabadrúgásnál ismét Gernernek kellett védeni. A következő támadásunk viszont szépségdíjat is érdemelt volna, Sorin – Csupity passzok után utóbbi beadására Nagy Gábor érkezett, fejese alig tévesztett kaput. A 19. percben ismét Sorin lett a főszereplő, labdát szerzett, kicselezte a kapust is, és két gólosra növelte előnyünk. Ebben a játékrészben feljegyezhettünk még veszélyes Nagy Attila szabadrúgást, Sorin fejest Torma beadása után, illetve egy vendég helyzetet, ám gól ezekből nem született.

A második játékrészt is koncentráltan kezdtük, ám ekkor jobbára mezőnyjáték volt jellemző. Az első feljegyzésre méltó esemény Döbrentei helyzete volt, ami alig tévesztett kaput. Majd a 73. percben ismét jött Sorin, aki Tormával játszott össze, a visszakapott labdát védhetetlenül lőtte kapuba. Ekkor még nem volt vége a Sorin góloknak, hisz a 84. percben Torma hatalmas lendülettel futotta meg a jobb oldalt, beadásából Fenyvesi került helyzetbe, Pámer hatalmas bravúrral tudott szögletre menteni. A szöglet után kapufát rúgtunk, majd a kipattanóra Sorin érkezett legjobban, megszerezve negyedik gólját!

És ekkor még nem volt vége, a 90. percben szabadrúgáshoz jutottunk, melyet Brindza lőtt védhetetlen erővel a bal sarokba, beállítva az 5-0 végeredményt.

Megyei I. osztály, 4. forduló

Faddikorr-Kiskunhalasi FC – Kalocsai FC 5:0 (2:0)

Gólok: Sorin 4, Brindza

Nagy Attila Zsolt: A csapat az, aki a mai sikert elérte. Ki kell emelni Sorint, hisz elképesztő teljesítménnyel 4 gólig jutott. Büszke vagyok csapattársaimra, egész héten kiváló munkát végeztek, ami  a mai napon visszaköszönt. Mindenki játszott, mindenki kivette részét a munkából. Az is nagyon fontos volt, hogy kapott gól nélkül tudtunk végre hozni egy mérkőzést. Megyünk tovább előre, az új edzővel sem fog változni hozzáállásunk, további eredményes játékra törekszünk.