Értékes győzelem
2019-10-12
Az első félidőben eldőlt
2019-10-13

Mindig pikáns ez a szomszédvári rangadó, ma sem volt másképp, ám ezúttal nekünk lett a mérkőzés kimenetele kedvezőbb. Hat hét után sikerült hazai pályán győzelmet szerezni, nagyon fontos 3 pontot begyűjteni.

Megyei I., 10. forduló

FADDIKORR-KISKUNHALASI FC – SOLTVADKERTI TE 4:0 (1:0)

Gól: Sorin 2, Torma, Gyenizse B.

Jobban kezdtek a vendégek, az első helyzet is előttük adódott, a 4. percben Szalai kapott kiváló labdát a 16-oson belül, mellyel jól fordult kapu felé, ám lövése nem találta el azt. Aztán váratlanul 4 jó passzunk volt egymás után, ami formás támadást eredményezett a 7. percben, ami végén Csupity beadására Sorin érkezett legjobban, megszerezve a vezetést.

A következő helyzetet Fenyvesi alakította ki a 26. percben, labdaszerzése után jól indította Gráczot, aki lövést választott, ami kapu mellé ment. Ha beadja a támadást kísérő Fenyvesinek, gólhelyzet lett volna. Még a 35. perc hozott vendég lehetőséget, az oldalról érkező beadás utáni fejes nem talált kaput.

Fordulás után az első veszélyes támadás a vendégeké volt, Tóth Árpád gólját les miatt érvénytelenítette a játékvezető. Aztán egy perc alatt kétszer köszöntünk be, az 52-ben Torma megpattanó labdája csapta be Frittmannt, majd az 53-ban László – Torma – Gyenizse Bence játék végén már 3:0.

A kegyelemdöfés a 66. percben érkezett, a mai napon is kiválóan játszó Torma passzából Sorin került helyzetbe, beállítva a 4 gólos különbséget. Egy perccel később jöhetett volna az újabb gól, Csupity távoli bombája alig ment léc fölé.

Feljegyezhettünk még egy Dobosi szabadrúgást, amit Gernernek kellett kitolni a bal sarokból, illetve Szalai piros lapot, aki reklamálás miatt megkapta második sárgáját. Az eredmény viszont már nem változott.

Holczimmer Tamás: A mai mérkőzést még a kezdő sípszó előtt, fejben, az öltözőben vesztettük el. Nagyon remélem, hamarosan kilábalunk ebből a gödörből, nehéz helyzetben vagyunk.

Stetakovic Marinko: Nagyon fontos volt, hogy hazai pályán győzelmet szerezzünk. Átérezték ezt a játékosok is, minden párharcot meg akartak nyerni, többet is tettek ellenfelünknél a győzelemért. Itthon nem is fogadható el más eredmény.