Kiváló mérkőzésen pontszerzés a bajnok ellen
2019-08-19

Értékes pont

archiv fotó, 2019.08.19.

Lejátszotta első tétmérkőzését U-19 csapatunk, ahol talán a bajnokság két legerősebb csapata találkozott egymással.

Faddikorr-KFC – Félegyházi TSI 1:1 (0:0)

Gólszerzőnk Földes Péter

Elkezdődött a 2019/20-as szezon. Rögtön egy rangadóval indult a bajnokság, a tavalyi 2. Kiskunfélegyháza látogatott a Budzsák Dezső Sportközpontba. A vendégek 8 gólt rúgtak a Soltvadkertnek, így egy nagyon nehéz találkozóra volt kilátás.

A hazaiak jelentősen átalakultak a nyáron, sok fiatal, akik rendkívül tehetségesek, illetve a védelembe a rutint képviselve Ács Gergely is az ifikhez csatlakozott. A mérkőzésre áttérve nagyon meleg, 34-35 fok fogadta a csapatokat. Mindjárt a középkezdésből Földes remek labdát talált Kerekes elé, aki a bal oldalon elcselezte a lehetőséget. Az első félidőben inkább a hazaiak előtt voltak lehetőségek, Kerekes rendre jól ugrott ki, de mindig hiba csúszott a végén.

A 30.percben 35 méterről kapott szabadrúgást a Halas, melyet Földes küldött nagy erővel kapura, a lövést védte Hostnyásznyki, de kijött róla, a kipattanóból Fodor – Lengyel összjáték után utóbbi került üres kapus helyzetbe, de mellé rúgta. A félidőben 0:0-al fordultak a csapatok.

A 2. félidőt remekül kezdte a vendég csapat, aki Berekszászi kiváló átadása Törökhöz került, aki szépen vette le, és annál szebben lőtte be. 0:1. Ezt követően próbálkozott a halas, mentek előre Kuhn Róbert fiai, de nem jött össze semmi. Földes, Fodor, Kerekes is próbálkozott de nem jött össze semmi. A 75. perc után a hazaiak mindent egy lapra feltéve támadtak, melynek köszönhetően egy Kerekes – Fodor – Földes összjátekból Földes elé került a labda, aki belsővel a 16-os körívéből lőtt óriási bombagólt, ezzel visszahozva a halast a meccsbe. Ez is lett a mérkőzés vége. Látatlanban mondva a forduló legjobb meccse volt, két olyan csapat, mely játssza a focit, sportszerű és egyben parázs meccs volt.

szerző: FTC1899