Siflis Géza Emlékverseny

Végre győztünk
2019-10-27
U-16 vereség
2019-10-30

Siflis Géza Emlékverseny

Az 1907-ben Dél-vidéken született Siflis Géza labdarúgó 1928-ban Jugoszláv válogatottként és az amszterdami olimpia résztvevőjeként a Szegedi Bástya, majd a Ferencváros kapusa lett. A II. világháború végén Kelebiára került, ahol vállalkozást indított, megnősült és a helyi KLSE trénere lett. Ellentétbe került a diktatórikus hatalommal és 1948-ban Budapestre, a hírhedt Andrássy út 60-ba szállította az ÁVH, ahol olyan súlyos bántalmazást szenvedett el, hogy sérüléseibe 41 évesen belehalt. A kelebiai temetőben van eltemetve. A rendszerváltás előtt tragikus sorsáról még családon belül sem lehetett beszélni.

Egyesületünk gondozásba vette elhanyagolt sírját, 30 éves kutatómunka után jutottunk el oda, hogy a Fradi Múzeummal közösen felkutattuk Siflis Géza életútját. A tavaly rendezett Siflis Géza Konferencián neves személyiségek tartottak előadásokat halálának 70. évfordulóján. Az idei évben jelentős források érkeztek egyesületünkhöz és Siflis Géza emlékéhez méltó síremléket avatunk október 29-én. Az avatás után a Ferencváros, a Szeged-Csanád Grosics Akadémia és a Topolya SC U19-es csapatai és Kelebia sportpályája képviselik azokat a helyszíneket, ahol Siflis Géza életútja zajlott. Az alábbiakban megküldjük részletes programunkat azzal a reménnyel, hogy Csaba Testvér megtiszteli rendezvényünket részvételével. Meghívjuk még az eseményre Vajdaságból dr. Ladóczki Gyulát Szabadka jegyzőjét, Gyólai Zoltánt az Aranycsapat Alapítvány Dél-vidéki elnökét és másokat. Magyarországról Kubatov Gábort a Fradi elnökét, Bányai Gábort országgyűlési képviselőt, az MLSZ Bács-Kiskun Megyei Igazgatóságának igazgatóját Losonczy Lászlót és másokat. Siflis Géza személye kapocsként köti össze Dél-vidéket az anyaországgal, a Ferencvárost, Szegedet és Kelebiát.

A temetői megemlékezés 11,30 és 11,50 között lesz.
A II. Siflis Géza Kupa meccsei a kelebiai sportpályán:

12,00 – 12,30 mezbe öltözés
12,35 – 12,40 megnyitó
12,40 – 12,55 bemelegítés
13,00 – 13,45 Topolya SC – Kisunhalasi FC 0:0
14,00 – 14,45 Ferencváros – Kiskunhalasi FC 4:0
15,00 – 15,45 Ferencváros – Topolya SC 2:0

16,30 – 16,45 Agrárkereskedelmi Központban eredményhirdetés

Facebook album

Comments are closed.

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

A süti beállítások ennél a honlapnál engedélyezett a legjobb felhasználói élmény érdekében. Amennyiben a beállítás változtatása nélkül kerül sor a honlap használatára, vagy az "Elfogadás" gombra történik kattintás, azzal a felhasználó elfogadja a sütik használatát.

Bezárás