Elkezdődött a Megyei I. osztályú bajnokság
2020-02-23
Megleptük a Félegyházát
2020-03-01

Idegenben, Kecskemét Műkertváros műfüves pályája adott helyszínt a Kiskunfélegyháza elleni szezonnyitó mérkőzésünknek. A fiúk ott folytatták, ahol az ősszel befejezték, értékes győzelmet szereztek!

Megyei I. osztály U-19, 17. forduló

FÉLEGYHÁZI TSI – FADDIKORR-KISKUNHALASI FC 1:3 (0:1)

Gól: Vincze Gergő 2, Nagy Dániel

Ha három szóval kellene jellemezni az első tavaszi mérkőzésünket, akkor rangadó, akarat, győzelem.

Mint minden évben, a félegyházi csapatot sosem lehet félvállól venni, ráadásul a mi csapatunk őssszel egyedül ellene botlott. A mérkőzés elején mindkét csapat visszább állt, várt a másik hibáira. A 15. percben egy halasi szabadrúgás volt veszélyes, de nagy helyzet nem lett belőle.

A 27. percben gyakorlatilag a semmiből megszerezte a vezetést a Halas, amikor Pocsai-Fodor-Vincze összjáték után Vincze Gergő emelte át a hazai portást, és gurult be a kapuba a labda, 0:1.

A gól után próbált újítani a Félegyháza, főként a bal oldalukon lévő Török próbálkozott. A félidőig nem történt egyéb helyzet.

Hála Istennek, most nem aludtuk el a második félidő elejét, épp ellenkezőleg, Földes szögletére gyönyörűen érkezett Nagy Dani, aki első KFC-s gólját megszerezve duplázta meg csapata előnyét, 0:2.

A meccset Vincze dropból lőtt bombája döntötte el, amivel 0:3-ra módosította az állást a 63. percben. Ezt követően a Halas kontrákra, a Félegyháza pedig az akaratra probálta helyezni a hangsúlyt, ami csak részben jött össze, a tavalyi gólkirály Makány a 72. percben szépített az eredményen, de közelebb kerülni nem tudott általa a hazai csapat.

A szív diadala volt a mai siker, ki lehet emelni az egész csapatot, hiszen mindenki hősiesen beleállt a munkába, és ott tudtuk folytatni ahol abbahagytuk ősszel.

Kiskunfélegyházi TSI – Faddikorr-Kiskunhalasi FC 1-3gól: Vincze 2, Nagy Dániel

Közzétette: Faddikorr-Kiskunhalasi FC – 2020. március 1., vasárnap

Kuhn Róbert értékelése: A mezőnyben egyenrangú ellenfelek párharcából a kapu előtti klasszis villanásainkkal végül is magabiztosan nyertük meg a rangadót.

(szerző: FTC1899)